ADHDub Radio Kielce

Zespół ADHDUB powstał w 2006 roku w klubie młodzieżowym „Wolna Strefa” przy ul. Naruszewicza w Kielcach. Grupa tworzy muzykę w charakterze rock-reggae. Kilkanaście lat temu zaprzestała jednak działalności, aby teraz wrócić w zmienionym składzie, gdzie doświadczenie sceniczne współgra z młodością.
oczątek zespołu to pasmo sukcesów i nagród m.in. III nagroda jury w ramach „Ogólnopolskiego Festiwalu Reggae” w Kielcach w 2007 roku, I Nagroda w organizowanym przez Dom Kultury „Zameczek” konkursie „Scena dla Ciebie” w 2009 roku oraz Nagroda Sceny Muzycznej Regionu Świętokrzyskiego „Scyzoryk” w 2010 roku.
Grupa w trakcie działalności zagrała wiele koncertów w całym kraju. Przez lata zespół brał udział w dniach otwartych ośrodka MONAR w Lutej pod Kielcami wspierając w ten sposób działania związane z walką z uzależnieniami.
Muzyka ADHDUB, jak mówią członkowie grupy, to próba filozoficznej odpowiedzi wrażliwych ludzi na fałszywe akcenty, niszczące piękno ludzkiej natury, skupione pod hasłem „Kłamstwo Babilonu”. ADHDUB to muzyczna wiara w przejaw ducha w działaniu prowadząca ludzkość poprzez proste codzienny akty dobrej woli, do egzystencjalnego celu, jakim jest objęcie się ludzkości wzajemną troską.
Zespół w trakcie istnienia nagrał dwa albumy: w 2009 roku kompilacyjny razem z grupą Dżin Dżin, a w roku 2013 album „Czas”.
Aktualny skład zespołu: Karol Kaczmarski – bębny (od początku w grupie); Piotr Krzemiński – głos, gitara rytmiczna (od początku w zespole) Wiktor Moderau – bas; Grzegorz Ciepluch – gitara, Ada Łabędzka – wokal, Rafał Gęborek – trąbka.
Z zespołem współpracowali też: Kuba Kozioł – bas, Katarzyna Mazurkiewicz – trąbka, Robert Radomski – gitara, Łukasz Maj – bas, Krzysztof Szmidt – elektronika, Michał Pastuszka – gitara, Jan Krzemiński – gitara, Bartek Leśniatyński – gitara.
Skip to content