Wolna Strefa Barwinek

ADRES

Kielce, ul. Barwinek 29

CZYNNE

Poniedziałek - Piątek 13:00 - 19:00
W dni wolne od nauki szkolnej 10:00 - 16:00

TELEFON

785-980-385

E-MAIL

barwinek@wolnastrefa.pl

Kilka słów o nas

Klub Wolna Strefa Barwinek rozpoczął swą działalność w marcu 2022 roku. Obecnie mieści się w budynku Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej „Pionier”. Wcześniej przez 15 lat działał w budynku plebanii przy ul. Oboźnej 5.

Oferujemy szereg różnego rodzaju zajęć dla dzieci i młodzieży: sekcje zainteresowań, warsztaty profilaktyczne, gry i zabawy, pomoc w nauce, wyjścia o charakterze kulturalnym, rajdy, czy wycieczki. Młodzi ludzie mogą tu spędzać czas wolny, rozwijać swoje zainteresowania, spotykać się ze znajomymi, jak i nawiązywać nowe znajomości.

Nasze sekcje!

Każda klubowa sekcja utworzona została przez samych klubowiczów. To na Wasze życzenie my wychowawcy odpowiadamy ofertą placówek.

Każda chwila w Klubie jest Wasza, każde zajęcia są dla Was.

W klubach są jasne i klarowne zasady, każdy z Was ma te same prawa i takie same obowiązki. Tu nie ma lepszych, gorszych, szybszych, wolniejszych…

Tutaj wspieramy się wzajemnie, przyjaźnimy i szanujemy, a my wychowawcy staramy się dawać Wam godny przykład zachowań, wspierać w tych obszarach, które tego wymagają, wysłuchać wtedy, kiedy zechcecie do nas mówić…

Wychowawcy

Jestem kierownikiem w klubie WS Barwinek. Swoją przygodę z klubami Wolna Strefa rozpoczęłam w 2005 roku i trwa ona po dzień dzisiejszy. Dzięki pedagogicznemu wykształceniu, a także wielu szkoleniom z zakresu pracy z dziećmi i młodzieżą doskonale odnajduję się na swoim stanowisku. Praca z wychowankami jest równocześnie moją pasją. Ogrom satysfakcji sprawia mi uczestniczenie w ich życiu codziennym i szkolnym.

Jestem właścicielką cudownych czworonogów i to głównie im, pracy w moim ogrodzie i mojej pasji, jaką jest majsterkowanie poświęcam swój wolny czas.

Od zawsze uwielbiałam tworzyć. Możliwość kreowania nowego przedmiotu, nadawania mu konkretnych cech, wielkości, szerokości, wysokości i jakości niesamowicie mnie satysfakcjonowało. Pracuję z drewnem, ale nie tylko. Robię proste meble, stoliki, kwietniki. Lubię też pracować ze sznurkiem tworząc makramy. Nie boje się wyzwań i staram się swoimi pracami odświeżać wnętrza mojego miejsca pracy - Klubu Wolna Strefa. Regularnie oglądam programy związane z obróbką desek i możliwościami nadawania im wyjątkowego wyglądu. Nie mam problemu z obsługą sprzętu powszechnie uznawanego za męski - wiertarki, wkrętarki, wyrzynarki, wypalarki - te narzędzia są mi bliskie i potrafię się nimi skutecznie obsługiwać. Drugą moją pasją są motocykle. Miałam już kilka, wszystkie, do pewnego momentu, potrafiłam naprawiać sama. Moją wiedzę i pasję chętnie przekazuje wychowankom, którzy z zainteresowaniem śledzą moje poczynania na obu płaszczyznach.

Pracę jako wychowawca w Klubie Wolna Strefa rozpoczęłam w 2008 roku, a ze Stowarzyszeniem Nadzieja Rodzinie związana jestem od 2006 roku.

Z wykształcenia jestem pedagogiem i doradcą zawodowym. W klubie prowadzę sekcję szachową oraz misz-masz. Spędzanie czasu z młodym człowiekiem i codzienne towarzyszenie mu w trudach i radościach, dają mi dużą satysfakcję.

Od lat moją największą pasją jest czytanie. Pochłaniam ogromne ilości książek, od kryminałów po literaturę obyczajową, jednak największą radość sprawiają mi książki historyczne. Mam kilku autorów, których pióro doceniam szczególnie. Pozwalają mi odkrywać sekrety przeszłości, jednocześnie inspirując do organizowania w pracy quizów i konkursów wiedzy, prowadzenia z wychowankami rozmów i debat, nawiązujących do przerabianego przez nich materiału. Czytanie o dawnych dziejach naszego państwa idealnie łączy się z moją drugą pasją - zwiedzaniem. Staram się odwiedzać jak najwięcej miejsc utożsamiających historię Polski - muzea, zamki, stare miasta, zespoły pałacowe. Najbardziej satysfakcjonująca była wyprawa Szlakiem Orlich Gniazd, czyli zamków należących do Polskich władców. Po każdej wyprawie zdaję moim wychowankom relację, pokazuję zdjęcia i zarażam entuzjazmem.

Pracę jako wychowawca w Klubie Wolna Strefa rozpoczęłam w 2013 roku. Ukończyłam studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i profilaktyka społeczna oraz na kierunku historia. Ponadto jestem realizatorem programu wczesnej interwencji "Fred goes net" - profilaktyka narkomanii.

W pracy z młodzieżą tworzyliśmy sekcję sportową, profilaktyczną, teatralną, radiową... wszystko w zależności od potrzeb i inicjatywy młodzieży.

Jedną z moich pasji jest historia. Poznawanie jej i zgłębianie pozwala zrozumieć wiele zachodzących zmian w naszym codziennym życiu. W pracy z młodzieżą pasja ta pozwala na zgłębianie wiedzy, odkrywanie swoich talentów, nowych zainteresowań. Pamiętanie o tych, którzy oddali życie za naszą wolność oraz oddawanie hołdu ich poświęceniu i przekazywanie tej wdzięczności młodemu pokoleniu jest pięknym darem dla każdej ze stron. George Santayana powiedział: "Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej powtarzanie".

Od lat jestem również kibicem piłki nożnej. Staram się być obecna na każdym meczu mojej ukochanej drużyny, bez względu na to, czy są to mecze rozgrywane w Kielcach czy w innych miastach. W pracy z młodym człowiekiem, pozwala mi to na łatwiejsze nawiązywanie kontaktów i więzi.

Praca wychowawcy, spędzanie czasu z młodymi ludźmi daje mi niesamowitą satysfakcję i energię. Zamiłowanie do pracy wychowawczej z młodym pokoleniem daje możliwość niesienie bezinteresownej pomocy i uczestniczenia w życiu młodego człowieka, który przeżywa swoje kryzysy, wybory, euforię, niepewność czy radość.

Kadra Klubu to my!

Alicja Bieniek

Kierownik Klubu

Elżbieta Majkowska

Wychowawca

Diana Zapała

Wychowawca

Zapraszamy!