Wolna Strefa J. N. Jeziorańskiego

ADRES

Kielce, ul. J. N. Jeziorańskiego 53

CZYNNE

Poniedziałek - Piątek 13:00 - 19:00
W dni wolne od nauki szkolnej 10:00 - 16:00

TELEFON

503-080-186

E-MAIL

jnj@wolnastrefa.pl

Kilka słów o nas

Placówka rozpoczęła swoją działalność 05.11.2005 roku na ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego 75/3. Klub od pierwszych dni przyciągał uwagę okolicznych mieszkańców osiedli „Słoneczne Wzgórze”, „Świętokrzyskie”, „Na Stoku” i „Wichrowe Wzgórze”. Szeroka oferta Klubu oraz dogodne warunki lokalowe gromadziły młodzież nie tylko z Kielc. Lista sekcji Klubu przechodziła metamorfozy w zależności od chęci młodzieży, aktualnych trendów i możliwości kadry. Początkowo królował sport, szczególnie piłka nożna, potem sekcja taneczna. Każda z osób, która dotychczas tu pracowała, wprowadzała nowe obszary zainteresowań, kształtując profil placówki. Klub zaczął funkcjonować pod skrótem WS JNJ i stał się pomysłodawcą, organizatorem i realizatorem popularnej w całym województwie „Ligi Wolnych Stref since 2008″. Przez pewien okres w WS JNJ mieściła się siedziba Redakcji internetowej stacji Radio Wolna Strefa.

Szczególnym wydarzeniem dla Klubu była przeprowadzka do nowego lokalu przy ul. J. N. Jeziorańskiego 53. Przedsięwzięcie zostało ukończone pod koniec 2020 r. Od stycznia 2021 r. zmienił się gospodarz Klubu. Placówka przeszła rewolucję, niejako odbijając ster w przeciwną stronę. Przylegający do niej amfiteatr wyznaczył azymut w kierunku silnego rozwoju artystycznego. Zmiana ta zbiegła się z zainteresowaniem młodzieży szukającej nowych środków osobistego wyrazu. W ten sposób swój Klubowy renesans zaczęły przeżywać sekcje muzyczna, filmowa, plastyczna, fotograficzna, taneczna, literacka. Klub w naturalny sposób skoncentrował się na najstarszej młodzieży, jednocześnie najbardziej wymagającej rozwoju intelektualnego, poszukującej odpowiedzi na pytania egzystencjalne. Profesjonalne zajęcia odbywały i odbywają się bezpłatnie, co rodzi efekty wynikające z prawdziwej pasji spotęgowanej rzetelną opieką artystyczną doświadczonych nauczycieli. Do sukcesów Klubu należy wliczyć osiągnięcia naszych wychowanków w rozmaitych dziedzinach sztuki. Młodzież wychodząca spod skrzydeł opiekunów WS JNJ to championi, wygrywający nie tylko lokalne konkursy, ale także wojewódzkie, a nawet międzynarodowe. Sukcesy te przynoszą radość, ponieważ każdy z Klubowiczów osiąga satysfakcjonujące rezultaty bez względu na zasób finansowy rodziców.

Nasze sekcje!

Każda klubowa sekcja utworzona została przez samych klubowczów. To na Wasze życzenie my wychowawcy odpowiadamy ofertą placówek.

Każda chwila w Klubie jest Wasza, każde zajęcia są dla Was.

W klubach są jasne i klarowne zasady, każdy z Was ma te same prawa i takie same obowiązki. Tu nie ma lepszych, gorszych, szybszych, wolniejszych…

Tutaj wspieramy się wzajemnie, przyjaźnimy i szanujemy, a my wychowawcy staramy się dawać Wam godny przykład zachowań, wspierać w tych obszarach, które tego wymagają, wysłuchać wtedy, kiedy zechcecie do nas mówić…

Wychowawcy

Jestem polonistką z niestandardowym pakietem supermocy. Wśród nich jest umiejętność świetnej zabawy z młodzieżą, zdolność do przekazywania im swojej wiedzy i motywowania ich do zdobywania jak najpiękniejszych wspomnień. Z niejednego pieca chleb jadłam! Od lat z sukcesami prowadzę młodzież literacko, muzycznie i plastycznie. Nie obcy jest mi teatr, któremu poświęcam znaczną część życia i chętnie wciągam do niego swoich podopiecznych. Uwielbia sztuki wizualne.

Poza pracą jestem raczej taka sama jak w Klubie, uśmiechnięta, zdecydowana, pozytywnie nastawiona do życia. Lubię konkrety, cenię sobie (czasem uważane za staromodne) wartości: punktualność, honor, konsekwencję, a ponad to papierową książkę, słuchawki na kabelkach 😉 i poczucie humoru!

W wolnych chwilach zajmuję się ikonopisarstwem, szeroko rozumianą literaturą, filmem.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Pedagogika o specjalności Psychopedagogika opiekuńczo terapeutyczna. Ukończyłam także studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Kryminologia, oraz Bezpieczeństwo wewnętrzne w Społecznej Akademii Nauk.
 
Studia wybrałam z pasji. Najwięcej satysfakcji daje mi praca z ludźmi - pomoc w rozwiązywaniu problemów; możliwość uczestnictwa w kształtowaniu się samorozwoju młodego człowieka. 
Interesuję się psychologią i medycyną, uwielbiam teatr.
Moje główne cechy to cierpliwość, empatia, odpowiedzialność, oraz komunikatywność.

"Gdyby ktoś zadał Panu pytanie: Kim Pan jest to...?"

Pracuję jako wychowawca w klubie młodzieżowym WS… natomiast miałbym kłopot z odpowiedzią na pytanie kim jestem. Piszę teksty i czasem ich używam, bywam poetą, bo poetą się bywa… grywam na „perkusjonaliach”, choć nie potrafię, śpiewam, a nie umiem śpiewać. Mówię o sobie, że jestem muzykantem – i to bliskie prawdy. Potrafię narysować słonia z tyłu – ale to bez związku. Jestem ojcem… i to moja życiowa pasja 😉 Ponadto lubię matematykę do klasy 6, kocham góry, choć te wyższe mnie przerażają. Mogę powiedzieć, że jestem emerytowanym sportowcem amatorem. Ze sportów zespołowych wyniosłem umiejętności współpracy i sądzę nieskromnie, że jestem w tym dobry. Jestem całkowicie pozbawiony fotogeniczności. Mam bardzo dużo znajomych i jest to mój największy atut i kapitał 😉

Jestem chodzącym kłębkiem pozytywnych emocji. Najlepiej znam się na dzieciach. Wśród moich talentów można wyróżnić niesamowite zdolności manualne, organizacyjne, komunikacyjne. Gdzie kierownik nie może tam mnie pośle. Jestem z wykształcenia pedagogiem i nieustanie rozwijam się zawodowo, a co najważniejsze realizuję swoje pasje, co chwilę dzieląc się z Klubowiczami nowymi umiejętnościami.

Na każde nerwy i stresy opracowałam autorski program „Plasterek na smuteczek”, w którym to poza szczerą, mądrą rozmową pojawia się szarlotka – łagodząca wszelkie obyczaje. Nikt z młodzieży nie wychodzi, nie będąc podniesionym na duchu po spotkaniu z ciepłem Pani Pauliny.

Uwielbiam Stitcha, kawę z cukrem, wspólny obiad z rodziną, a także poczucie że nie marnuję czasu. Wierzę w to, że dobro zawsze wraca i że warto dawać z siebie 110%.

Kadra Klubu to my!

Martyna Wrońska

Kierownik Klubu

Milena Gębska

p.o. Kierownika Klubu

Sławomir Błach

Wychowawca

Paulina Skóra

Wychowawca

Zapraszamy!