Wolna Strefa Karczówkowska

ADRES

Kielce, ul. Karczówkowska 36

CZYNNE

Poniedziałek - Piątek 13:00 - 19:00
W dni wolne od nauki szkolnej 10:00 - 16:00

TELEFON

(41) 366-94-17

E-MAIL

karczowkowska@wolnastrefa.pl

Kilka słów o nas

Klub „Wolna Strefa” mieszczący się przy ul. Karczówkowskiej 36 w Kielcach rozpoczął swoją działalność 14.04.2008 r. Placówka swoim działaniem obejmuje dwa duże kieleckie osiedla: Jagiellońskie i Czarnów.

W Klubie nasi podopieczni otoczeni są fachową opieką pedagogiczną, biorą udział w warsztatach profilaktycznych oraz zajęciach socjoterapeutycznych. W swoim wolnym czasie mogą uczestniczyć w wielu sekcjach zainteresowań.

Nasz Klub to przystań przyjazna dla młodego człowieka, w której panuje domowa atmosfera. Staramy się żeby każdy Klubowicz czuł się u nas zauważony i doceniony. Wspólnie spędzamy wolny czas, uczymy się oraz dużo rozmawiamy o problemach Klubowiczów i nurtujących ich sprawach. Tworzymy miejsce, w którym każdy odnajduje coś dla siebie. Nasz Klub stanowi obszar przyjazny dla dialogu. Pozostajemy w stałym kontakcie z rodzicami i szkołą. Kadra Klubu stawia na kreatywność, pomysłowość i nowatorstwo, dlatego podopieczni mogą liczyć na wsparcie we wszechstronnym rozwoju oraz rozbudzaniu ciekawości i zachęcaniu do poszukiwania swojej drogi.

Nasze sekcje!

Każda klubowa sekcja utworzona została przez samych klubowczów. To na Wasze życzenie my wychowawcy odpowiadamy ofertą placówek.

Każda chwila w Klubie jest Wasza, każde zajęcia są dla Was.

W klubach są jasne i klarowne zasady, każdy z Was ma te same prawa i takie same obowiązki. Tu nie ma lepszych, gorszych, szybszych, wolniejszych…

Tutaj wspieramy się wzajemnie, przyjaźnimy i szanujemy, a my wychowawcy staramy się dawać Wam godny przykład zachowań, wspierać w tych obszarach, które tego wymagają, wysłuchać wtedy, kiedy zechcecie do nas mówić…

Wychowawcy

W klubach „Wolna Strefa” pracuję od kwietnia 2005 roku. W tym konkretnym jestem kierowniczką od lutego 2009 roku. Posiadam wykształcenie wyższe pedagogiczne.

W wolnych chwilach uwielbiam długie wędrówki po malowniczych szlakach, lubię otaczać się przyrodą i czerpać z niej dobrą energię. Cenię sobie ciekawą literaturę i kino.

Będąc kierowniczką klubu mam wiele obowiązków, ale na pierwszym miejscu zawsze stawiam kontakt z Klubowiczami, czas na rozmowy i tworzenie prawdziwej domowej atmosfery.

Posiadając duże doświadczenie życiowe i zawodowe potrafię zachęcić młodzież do poszukiwań prawdziwych i ważnych wartości, nakierować ich i bezpiecznie poprowadzić przez trudny proces dorastania.

W klubie „Wolna Strefa” przy ul. Karczówkowskiej 36 pracuję od 2008 r. To miejsce wzbudza mój szczególny sentyment, gdyż tutaj rozpocząłem drogę zawodową w charakterze wychowawcy – profilaktyka. Jestem pasjonatem podróży, dobrej kuchni, turystyki i transportu. Wiedzę z tych obszarów staram się wykorzystywać w pracy opiekuńczo – wychowawczej z młodymi ludźmi.

W klubie prowadzę zajęcia w ramach sekcji kulinarnej, radiowej oraz gier i zabaw. Cenię czas spędzony z podopiecznymi podczas wspólnego odrabiania lekcji. Bardzo lubię aktywnie uczestniczyć w organizacji wszelkiego rodzaju wycieczek i wyjazdów.

W pracy wychowawczej kieruję się słowami Janusza Korczaka, który stwierdził, że dobry wychowawca to ten, „który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje”.

W pracy z młodymi ludźmi każdy dzień staje się wyzwaniem. Każdy sukces motywacją, a trudności refleksją i doświadczeniem na przyszłość. 

Jestem pedagożką z 5-letnim stażem. W Wolnej Strefie przy ul. Karczówkowskiej 36 pracuję od 2020 roku. W klubie pełnię funkcję wychowawczyni. Prowadzę sekcję artystyczną, sportową oraz teatralną.

Interesuję się kulturą, sztuką i psychologią, lubię sporty zespołowe. W wolnym czasie rozwijam swoje pasje oraz spędzam czas z rodziną.

W Klubie staram się dawać podopiecznym dużo przestrzeni, tak aby sami mogli odkrywać co sprawia im radość i satysfakcję. Pomagam zdobywać pewność siebie i pokazuję jak ważna jest w życiu edukacja i samorozwój, że z każdego potknięcia można wyciągnąć lekcję, która w dalszej perspektywie okaże się istotna.
Najbardziej w mojej pracy lubię to, że mogę dzielić się z młodymi ludźmi tym, co mi samej sprawia radość. Doceniam każdą dobrą zmianę w moich podopiecznych oraz każdy ich uśmiech, kiedy widzą, że mogą być z siebie dumni.

Kadra Klubu to my!

Katarzyna Skarbek-Zych

Kierownik Klubu

Piotr Różalski

Wychowawca

Ewa Werens

Wychowawca

Zapraszamy!