Wolna Strefa Kostomłoty

ADRES

Miedziana Góra, ul. Podmiejska 142

CZYNNE

Poniedziałek - Piątek 13:00 - 19:00
W dni wolne od nauki szkolnej 10:00 - 16:00

TELEFON

532-159-319

E-MAIL

kostomloty@wolnastrefa.pl

Kilka słów o nas

Od 12 lat nasz Klub mieści się w podkieleckich Kostomłotach. Jesteśmy częścią lokalnej społeczności, która skupia wokół siebie dzieci oraz młodzież, a także ściśle współpracuje z seniorami, z zaprzyjaźnionego Klubu Seniora „OdNova”.

Nasz zespół opiekunów tworzą pani Ewa – pedagog, terapeuta zajęciowy, nauczyciel języka angielskiego oraz pani Basia – psycholog i trener umiejętności społecznych. Wspólnie organizujemy dla naszych wychowanków zajęcia o różnorodnej tematyce, od zajęć edukacyjnych i plastycznych po profilaktyczne i radiowe. Nie brakuje też wyjazdów i pieszych wycieczek. Innymi słowy, w naszym klubie każdy znajdzie coś dla siebie. Do klubu przynależy także boisko oraz siłownia, gdzie można szlifować sportowe talenty.

Dla osób które chcą wyrazić się przez muzykę, proponujemy udział w sekcji tanecznej i próbach zespołu WS Costa, który specjalizuje się w tańcach latynoamerykańskich (salsa, bachata, merengue). Pobyt w naszym klubie daje możliwość miłego spędzenia wolnego czasu, jak również zdobycie nowych umiejętności, pasji, rozwijanie talentów oraz zawarcie wielu przyjaźni ❤.

Nasze sekcje!

Każda klubowa sekcja utworzona została przez samych klubowiczów. To na Wasze życzenie my wychowawcy odpowiadamy ofertą placówek.

Każda chwila w Klubie jest Wasza, każde zajęcia są dla Was.

W klubach są jasne i klarowne zasady, każdy z Was ma te same prawa i takie same obowiązki. Tu nie ma lepszych, gorszych, szybszych, wolniejszych…

Tutaj wspieramy się wzajemnie, przyjaźnimy i szanujemy, a my wychowawcy staramy się dawać Wam godny przykład zachowań, wspierać w tych obszarach, które tego wymagają, wysłuchać wtedy, kiedy zechcecie do nas mówić…

Wychowawcy

Nazywam się Ewa Lasia. Z wykształcenia jestem pedagogiem, terapeutą zajęciowym i nauczycielem j. angielskiego. W klubach „Wolna Strefa" pracuję od 14 lat, zaś w placówce Wolna Strefa Kostomłoty od 7 lat na stanowisku kierowniczym. Na co dzień prowadzę sekcję j. angielskiego, sportową, taneczną i sekcję turystyczną. Prywatnie interesuję się tańcem, a także pieszymi wędrówkami po górach. Poza pracą swój wolny czas spędzam w gronie rodzinnym wraz z moim 8-letnim synem. Jestem osobą komunikatywną, otwartą na ludzi i na otaczający świat. Lubię czytać książki psychologiczne oraz literaturę z zakresu rozwoju osobistego.

Aktualnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z Pedagogiki Specjalnej – Edukacja, Terapia i Wspomaganie Osób z Zaburzeniami ze Spectrum Autyzmu. Ponadto od dwóch lat uczęszczam na zajęcia taneczne w stylu latynoamerykańskim (salsa, bachata, merengue). Uważam, iż moim największym sukcesem jest zajęcie 3 miejsca w Krajowych Mistrzostwach Polski IDO w 2020 r. w stylu Caribbean Show. Taniec wyzwala we mnie pozytywną energię i daje mi ogromną radość. Moja pasja „zaraża” także innych klubowiczów .

Mam na imię Karolina. Z klubem Wolna Strefa jestem związana od dawna, kiedyś jako klubowicz a obecnie pełnię funkcję wychowawcy. W klubie zajmuję się głównie sekcją plastyczną, kulinarną oraz misz-masz.

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika-Resocjalizacja a także studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne ze specjalnością opiekuńczo - wychowawczą i resocjalizacyjną.

Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych na kierunku Pedagogika Specjalna - Edukacja, Terapia i Wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Prywatnie jestem mamą dwójki cudownych dzieci. Lubię rysować, malować i wszelkie prace plastyczno-techniczne. Bardzo lubię podróże oraz kino.

Na co dzień przewodzi mi myśl Janusza Korczaka:
"Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie - naucz.
Jeśli nie wie - wytłumacz.
Jeśli nie może - pomóż".

Kadra Klubu to my!

Ewa Lasia

Kierownik Klubu

Karolina Chaba

Wychowawca

Zapraszamy!