WS_Naruszewicza_main3

Wolna Strefa Naruszewicza

ADRES

Kielce, ul. Naruszewicza 23

CZYNNE

Poniedziałek - Piątek 13:00 - 19:00
W dni wolne od nauki szkolnej 10:00 - 16:00

TELEFON

690-030-002

E-MAIL

naruszewicza@wolnastrefa.pl

Kilka słów o nas

Klub młodzieżowy Wolna Strefa ul. Naruszewicza to miejsce, którego priorytetem jest organizacja czasu wolnego wychowanków w sposób bezpieczny, umożliwiający harmonijny i pełny rozwój. Placówka przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 6 – 19 lat.

Dla nas najważniejszy jest młody człowiek – jego prawdziwe ja, często skrywane za fałszywą maską pozorów, dopasowania, chęci zaimponowania i akceptacji. Najczęściej jednak jest to dobrze ukrywana potrzeba bycia sobą, a my w każdym znajdziemy dobro – nieważne jak głęboko schowane.

Nasz klub Wolna Strefa działa już od 18 lat. Stwarza młodym ludziom warunki do realizacji indywidualnych zainteresowań, marzeń, a także rozwijania umiejętności. Codziennie dbamy, aby czas spędzony w klubie był kreatywnie zagospodarowany. Dlatego też oferujemy szeroki wachlarz zajęć, w którym każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zajęcia odbywają się w ramach sekcji: plastycznej, sportowej, muzycznej, profilaktycznej, teatralnej oraz radiowej. Największą popularnością cieszą się zajęcia plastyczne, muzyczne i sportowe, które prowadzą wychowawcy, potrafiący pobudzić kreatywność młodych ludzi.

Czekamy na młodych także, jeśli chcą tylko porozmawiać.

Osiemnaście lat działalności naszego klubu ugruntowały naszą pozycję, pozwoliły zdobyć zaufanie rodziców oraz dzieci, a także instytucji środowiska lokalnego, z którymi pozostajemy w stałej współpracy. Całokształt naszych działań pozwolił na osiągnięcie wysokiego pułapu jakości działań w zakresie pracy środowiskowej na rzecz młodego człowieka. 

Nasze sekcje!

Każda klubowa sekcja utworzona została przez samych klubowiczów. To na Wasze życzenie my wychowawcy odpowiadamy ofertą placówek.

Każda chwila w Klubie jest Wasza, każde zajęcia są dla Was.

W klubach są jasne i klarowne zasady, każdy z Was ma te same prawa i takie same obowiązki. Tu nie ma lepszych, gorszych, szybszych, wolniejszych…

Tutaj wspieramy się wzajemnie, przyjaźnimy i szanujemy, a my wychowawcy staramy się dawać Wam godny przykład zachowań, wspierać w tych obszarach, które tego wymagają, wysłuchać wtedy, kiedy zechcecie do nas mówić…

Wychowawcy

Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach na kierunku Nauki Społeczne – specjalność samorządowo-administracyjna i nauczycielska (obecnie Uniwersytet Świętokrzyski). Mam też dyplomom z „Doradztwa zawodowego” oraz ukończone studia z zakresu „Pomoc psychologiczna i interwencja kryzysowa” na U.Ś. w Kielcach. Jestem pedagogiem z wieloletnim stażem, pasjonuje się muzyką i to nie tylko jako słuchacz.

Od lat jestem członkiem znanej (szczególnie w latach 90-tych) grupy progresive-rock „Ankh” a także wielu innych kapel. Interesuję się także sportem i tematyką tzw. „filozofii wieczystej”. Mam przyjemność współpracować ze wspaniałymi ludźmi, z którymi wspólnie dbamy o atmosferę w Klubie.

Pracuję w Klubie Wolna Strefa od 2019 r. Pełnię funkcję wychowawcy, najczęściej zajmuję się sekcją profilaktyczną i radiową. Ukończyłam studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i sądowa, a także studia podyplomowe „Interwencja kryzysowa i pomoc psychologiczno-pedagogiczna”. Prywatnie kocham psy i pandy wielkie i wszystko im wybaczę. Gdybym miała się przeprowadzić - to do Gdańska, ale zdecydowanie bliżej mi do gór, niż do morza. Uwielbiam wiosnę, tulipany, Czarodziejkę z księżyca i kolor czerwony, ale nade wszystko Małego Księcia.

Moją pasją jest fotografia, teologia, podróże, czytanie książek i poznawanie (nowych) ludzi. Interesuję się psychologią, relacjami społecznymi, a przede wszystkim byciem „tu i teraz”. Lubię K. K. Baczyńskiego, J. Tischnera, V. Frankla, J. Twardowskiego i poezję śpiewaną. Fascynuję się prawdą i pięknem KAŻDEGO człowieka. Stawiam na autentyczność, uśmiech i dobro korzystając z prostej zasady, że „(…) wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, lecz niewielu z nich o tym pamięta (…)”. Jestem niepoprawną idealistką, dla której najważniejsze jest poznanie drugiego człowieka. Bezsprzecznie uważam, że „najcenniejsze, co możemy komuś dać - to swój czas. Nigdy go nie odzyskamy, więc oddajemy go na przepadłe. Nie ma nic piękniejszego i bardziej wartościowego, jak dać komuś swój czas”. W pracy z młodzieżą kocham bezpośredniość, spontaniczność, niekończące się rozmowy, bezkres pracy i poznawanie Sensu. I ciągle szukam tego, co ukryte.

Pracuję w Klubie przy ul. Naruszewicza od 2013 r. Swoją przygodę z Wolną Strefą zaczęłam od praktyk studenckich i stażu, ale spodobało mi się tak bardzo, że zostałam na kilka kolejnych lat. Jestem wychowawcą i instruktorem warsztatów plastycznych, zajmuje się także sekcją kompensacyjno-edukacyjną i kulinarną.

Jestem absolwentką Instytutu Sztuk Pięknych w Kielcach na kierunku Edukacja Artystyczna, w zakresie sztuk plastycznych, specjalizacja: malarstwo.

Praca z młodzieżą daje mi mnóstwo satysfakcji oraz szans rozwoju - wierzę w terapeutyczną funkcję sztuki. Pozwala ona dotrzeć do wnętrza, wpływa pobudzająco i równocześnie kojąco, pomaga dostrzec i uzewnętrznić emocje, rozwija samoświadomość i wrażliwość. Piękno przeżywa czasami kryzysy… sztuka pozwala je przezwyciężać. Uwielbiam dzielić się swoją pasją z młodymi ludźmi, pomagać odkrywać ich talenty i dawać narzędzia do rozwoju.

Z zamiłowania jestem także członkiem orkiestry dętej - moja specjalność to gra na trąbce, a ulubione dzieła wygrane to „Mój przyjaciel wiatr” oraz „The Final Countdown”.

Moim hobby jest naturalnie sztuka i malarstwo: Secesja, Młoda Polska i Impresjonizm, zachwyca mnie twórczość S. Wyspiańskiego i J. Malczewskiego… Uwielbiam także dawać drugie życie starym, zniszczonym meblom na drodze renowacji i prac konserwatorskich. Odkryłam także swoje powołanie w makramie, florystyce i wizażu.

Kadra Klubu to my!

Piotr Krzemiński

Kierownik Klubu

Monika Ciesek-Bartosz

Wychowawca

Dorota Samburska

Wychowawca

Zapraszamy!

Skip to content