Wolna Strefa Orla

ADRES

Kielce, ul. Orla 4

CZYNNE

Poniedziałek - Piątek 13:00 - 19:00
W dni wolne od nauki szkolnej 10:00 - 16:00

TELEFON

530-235-533

E-MAIL

orla@wolnastrefa.pl

Kilka słów o nas

Klub nasz wyjątkowy jest z kilku powodów:

  1. Po pierwsze wyjątkowo trudno tu trafić,
  2. Jesteśmy Klubem Rodzinnym, wiec dołączyć do nas może każdy, w każdym wieku i każdym humorze. Zostają – tylko uśmiechnięci 😉
  3. Mamy piwnicę koncertową – i to jest wyjątkowy wyjątek!
  4. Jako Klub Rodzinny – stawiamy na integrację.
  5. Masze motto „Wolna Strefa – tylko w soboty i niedziele mamy wolne”.
  6. Doceniamy zalety bycia „W Centrum”, bo wszędzie mamy blisko.
  7. U nas nie ma ciszy, nie ma nudy, nie ma używek i jest wesoło!

Nasze sekcje!

Każda klubowa sekcja utworzona została przez samych klubowczów. To na Wasze życzenie my wychowawcy odpowiadamy ofertą placówek.

Każda chwila w Klubie jest Wasza, każde zajęcia są dla Was.

W klubach są jasne i klarowne zasady, każdy z Was ma te same prawa i takie same obowiązki. Tu nie ma lepszych, gorszych, szybszych, wolniejszych…

Tutaj wspieramy się wzajemnie, przyjaźnimy i szanujemy, a my wychowawcy staramy się dawać Wam godny przykład zachowań, wspierać w tych obszarach, które tego wymagają, wysłuchać wtedy, kiedy zechcecie do nas mówić…

Wychowawcy

Ewa Mazur–Czarnecka – kierownik klubu.

Jestem absolwentką Wszechnicy Świętokrzyskiej na kierunku Praca socjalna, pedagogika, Interwencja kryzysowa. Ukończyłam także studia podyplomowe - Oligofrenopedagogika.

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, z młodzieżą, jak i z osobami starszymi. Praca z takim gronem sprawia mi wiele satysfakcji.

Cechuje mnie sumienność, uczciwość, otwartość na ludzi oraz nowe wyzwania.

Moje zainteresowania to: ogrodnictwo, kino, teatr, taniec, podróże.

Jestem wychowawcą z pozytywnym nastawieniem do świata i ludzi, zwłaszcza do dzieci oraz młodzieży. Empatyczna wobec seniorów. W klubie Wolna Strefa Orla prowadzę zajęcia edukacyjne, plastyczne oraz gry i zabawy intelektualne. Jeśli chodzi o te pierwsze, pomagam "każdej zbłąkanej duszy" w zakresie przedmiotów humanistycznych: języka polskiego, języka angielskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o sztuce, dziennikarstwie itp.
Na zajęciach plastycznych często posługuję się metodą arteterapii czyli terapii sztuką. Próbuje swoich sił w rysunku i architekturze.
Klubowicze bardzo często ogrywają mnie w warcaby, szachy, bingo, czy piłkarzyki. Pytanie tylko czy nie mam szczęścia w grach, czy są to przysłowiowe fory? Niech to zostanie tajemnicą.
Ponadto lubię pisać: wiersze, opowiadania, recenzje. Teraz pracuję nad swoją debiutancką powieścią. Czy tylko do szuflady? Czas pokaże... 😉

Staram się patrzeć na sprawy Klubu męskim okiem i mogę poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą. Lubię sport, dobrze gram w piłkę – jeszcze lepiej w tenisa stołowego. Często siadam w kąciku i gram na swojej gitarze.

"Młodzież uwielbia go za poczucie humoru, skromność i łagodność." W wolnych chwilach chętnie wybieram się na wycieczki, albo tworzę rysunki. Lubię uczyć się nowych rzeczy, jestem szczególnie wrażliwy na otaczające piękno świata.

Zawsze szukam możliwości, a nie przeszkód i staram się być dobrym słuchaczem.

Kadra Klubu to my!

Ewa Mazur-Czarnecka

Kierownik Klubu

Paulina Gubała

Wychowawca

Daniel Bernyś

Wychowawca

Zapraszamy!