Sekcje w Klubach Seniora

Jedna z najbardziej rozbudowanych sekcji w Klubie Seniora Wolna Strefa. Tutaj możesz się spełniać na różnych płaszczyznach sztuki. Jeżeli interesuję Cię malarstwo, to w ramach tych zajęć nauczysz się i udoskonalisz swoje umiejętności w zabarwianiu płócien i kanw. Wolisz tworzyć od podstaw? Zajmujemy się także rękodziełem – ozdoby, biżuterię, decoupage, szydełkowanie – wszystko co daje możliwość artystycznego wyrażenia siebie. Jeżeli chcesz spędzić czas na „klasycznym” zajęciu, to zapraszamy do wzięcia w swe dłonie igły i nici, lub z użyciem maszyny do szycia wprowadzisz poprawki krawieckie, lub stworzysz unikalną torbę. Jeżeli nie masz wprawy w rękach, a dalej chcesz rozwijać się artystycznie, to mamy również zajęcia ze śpiewu, gdzie pod okiem instruktora zdobędziesz nowe doświadczenia.

0
Sztalug
0
Mikrofonów
0
Wprowadzonych poprawek

W ramach tej sekcji seniorzy biorą udział w wielu aktywnościach.
Codzienna gimnastyka w różnych grupach, dostosowanych do możliwości seniorów. Ćwiczenia z piłką, na macie, z ciężarkami, poprawiające ogólny zakres ruchowy. Regularne ćwiczenia poprawiają postawę i elastyczność ciała. Organizujemy również spotkania na świeżym powietrzu. Nordic Walking to świetna alternatywa dla osób lubiących spędzać czas na łonie natury. Od września do czerwca mamy także wyjścia na basen z instruktorem. Lekcje cieszą się dużym powodzeniem i mają swoich wiernych uczestników, a w każdy wtorek spędzamy czas bawiąc się dobrze na zajęciach tanecznych.

0
Godzin na basenie
0
Wyjść do parku
0
Przetańczonych godzin

Podczas zajęć seniorzy mają możliwość rozwijania swoich kulinarnych zainteresowań, zdobywania nowych umiejętności i dzielenia się sposobami przygotowywania potraw. Gotowanie daje dużo radości i sprzyja integracji, zwłaszcza jeżeli po nim następuje wspólna degustacja. Wymiana przepisami, wspólne pichcenie i nowinki kulinarne zawsze stoją pod hasłem radości z gotowania.

0
Garnków
0
Sprawdzonych przepisów
0
Upieczonych ciast

W ramach zajęć edukacyjnych seniorzy nabywają umiejętności posługiwania się smartfonem i uczą się podstawowej obsługi komputera. Zagłębiają zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie oraz wzmacniają już zdobyte obeznanie w elektronice. Od obsługi Facebooka, Instagrama, WhatsAppa czy prostych programów komputerowych, przez redagowanie pism urzędowych, na nauce języka angielskiego kończąc, to wszystko w Sekcji Edukacyjnej.

0
Nauczonych programów
0
Zajęć językowych
0
Zredagowanych pism

W każdym wieku skóra potrzebuje pielęgnacji, zwłaszcza ta dojrzała. W naszym Klubie Seniora można zadbać i o tę część życia. Panie jak i Panowie mogą skorzystać z porad i zabiegów kosmetycznych, takich jak masaże twarzy, peelingi enzymatyczne, maseczki z alg. Działania te mają na celu zmniejszenie i spłycenie zmarszczek mimicznych, złagodzenie napięcia twarzy i odstresowanie. Dla Pań jest również strefa Beauty – henna rzęs i brwi, zabiegi parafinowe na dłonie oraz manicure.

0
Poprawionych cer
0
Zadowolonych seniorek
0
Użytych kosmtyków

W naszych klubach prężnie rozwija się sekcja Brydża. Trzy razy w tygodniu nasi seniorzy spotykają się aby rozegrać partie.
Taka regularna gra w karty poprawia pamięć, koncentrację oraz ogólne funkcjonowanie umysłu. Amerykańscy naukowcy z NASA są zdania, że wzmacnia również działanie immunologiczne, zmniejszając przez to ryzyko występowania m.in. choroby Alzhemera.
Ponadto jest to świetna rozrywka na naszych Klubowiczów.

0
Talii kart
0 +
Rozegranych partii
0
Aktywnych uczestników

Klub Seniora daje możliwość integracji oraz wspólnego spędzania czasu wolnego nie tylko w murach budynku, ale i poza nim. W ramach tej sekcji organizowane są różnego rodzaju działania o charakterze turystyczno-krajoznawczym. Może w niej uczestniczyć każdy, niezależnie od kondycji fizycznej. Wspólne wycieczki piesze i autokarowe po województwie, jak i poza, to okazja do wspólnych spotkań i poznania nowych miejsc.

0
Przebytych kilometrów
0
Wycieczek pieszych​
0
Wyjazdów krajoznawczych​

Uczestnictwo seniorów w kulturze, wyjścia do teatru, muzeów, kina, czy filharmonii, są miłą alternatywą spędzenia czasu wolnego.

0
Wyjść do teatru i filharmonii​
0
Udanych występów
0
Obejrzanych filmów​