Sekcje w Klubach Młodzieżowych

Na warsztatach artystycznych nasi podopieczni poznają nowe, kreatywne techniki i uczą się ich poprzez zabawę. Dowiadują się jak z niczego zrobić coś pięknego przy użyciu wyobraźni, wkładając w to odrobinę swojego serca i pracy własnych rąk. Samodzielne projektowanie i wykonanie pozwala uwierzyć w oryginalność i nieszablonowość swoich pomysłów, wzmacniając pewność siebie i umiejętność obiektywnej oceny własnej pracy.

0
Sztalug
0
Pędzli
0
Namalowanych obrazów
Zajęcia pełne dźwięków! Świat opisany na pięciolinii! Jeśli lubisz śpiewać, czujesz, że potrzebujesz siebie wyrazić właśnie w ten sposób, to znajdziesz tutaj swoją przestrzeń! Jeżeli grasz na gitarze, bębnach albo flecie – znajdziesz tu swoją przestrzeń! Jeżeli twoim marzeniem jest nauczyć się grać na jakimś instrumencie to właśnie tu jest twoje miejsce! Wolna Strefa kocha młodych artystów, pasjonatów i amatorów muzycznych przygód!
0
Gitar
0
Perkusji
0
Zagranych koncertów
To pozytywne emocje i endorfiny, które poprawiają nasze samopoczucie zawsze wtedy, kiedy pojawia się odrobina ruchu i wysiłku. To nie są zajęcia mistrzostwa sportowego. To oferta dla osób, które chcą zażyć zdrową dawkę aktywności sportowej. Pograć towarzysko w bilarda, tenisa stołowego, unihokeja, badmintona itp. Poprzez wspólną aktywność budujemy dobre relacje.
0
Strzelonych goli
0
Stołów bilardowych
0
Piłeczek ping-ponga

Sekcja edukacyjna to nie tylko pomoc w odrabianiu lekcji, przygotowaniu do sprawdzianów i powtórek materiału, to także liczne quizy, konkursy, turnieje wiedzy. Podczas codziennych zajęć nasi klubowicze poznają umiejętności niezbędne do samodzielnego życia. Liczą, planują, tworzą listy zakupów. Doskonalą umiejętności z zakresu języka ojczystego. Sekcja edukacyjna to także doskonalenie umiejętności lingwistycznych (język angielski). Tego wszystkiego uczymy się przez gry i zabawy pamięciowe, rozmowy i wspólne rozwiązywanie ćwiczeń itp.

0
Zrobionych zadań
0
Mikroskopy
0
Ocen celujących

Od wielu lat ogromną popularnością cieszy się w klubach sekcja turystyczna. W ramach tej sekcji organizowane są różnego rodzaju działania o charakterze turystyczno – krajoznawczo – kulturalnym, w których z ogromną radością i zaangażowaniem biorą udział dzieci i młodzież. Klubowicze uczestniczą w rajdach pieszych i rowerowych, wycieczkach autokarowych oraz pociągiem. Zwiedzają duże miasta i małe miasteczka, znajdujące się tam muzea, zabytki, obiekty kulturalne. Poznają parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, ogrody botaniczne, wędrują szlakami turystycznymi. Największym jednak zainteresowaniem cieszą się wizyty w parkach rozrywki, gdzie przez cały dzień młodzi oddają się szalonej zabawie na znajdujących się tam urządzeniach.

Uczestnictwo w tego typu działaniach bardzo pozytywnie wpływa na młodych ludzi.

Poza tym, że jest to przede wszystkim doskonała forma wypoczynku, uczy też pożytecznego spędzania wolnego czasu, rozbudza wśród dzieci i młodzieży ciekawość świata, żądzę wiedzy, fantazję, dostarcza wielu wrażeń i radości. Udział w sekcji turystycznej daje możliwość zdobycia i utrwalenia wiedzy o kraju ojczystym oraz poszczególnych regionach geograficznych, historycznych, etnograficznych, czy przyrodniczych.

0
Zrobionych kilometrów
0
Przerw na odpoczynek
0
Wycieczek rowerowych

Kto z nas nie lubi troszkę się zmęczyć na wygibasach? Każdy organizm żywy potrzebuje ruchu! W sposób pośredni natomiast, ćwiczenia poprawiają nastrój (poprzez stymulację wydzielania tzw. hormonów szczęścia – endorfin), jakość snu, jak również znacząco zmniejszają stres oraz uczucie lęku. A jak zapewne dobrze wiemy, jakiekolwiek problemy w ww. obszarach, przyczyniają się do upośledzenia funkcji poznawczych.

0
Udanych występów
0
Perfekcyjnych układów
0
Lekcji tańca

Na tych zajęciach, pozytywnie zakręcona ekipa z naszego klubu przygotowuje własne audycje radiowe, które można wysłuchać w internetowym radiu „Wolna Strefa”. To audycje z cyklu „Strefa Rozmaitości”. Rozmawiamy o nas i tym, co nas otacza. W sposób lekki i przyjemny, przy dobrej muzyce poruszamy całkiem poważne sprawy.

0
Audycji radiowych
0
Mikrofonów
0
Wpadek na antenie 😉

„Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.”
Ernest Hemingway

Każdy człowiek tworzy swój mały mikroświat. Świat uczuć i emocji. Każdego dnia jesteśmy wśród innych ludzi. Codziennie przeglądamy się w lustrze „społecznego postrzegania”. Uczymy się siebie, uczymy się innych. Czasami trudno o dobry nastrój, o zrozumienie swoich emocji. Bywa, że chcemy aby ktoś doradził, wysłuchał, wytłumaczył. Jeśli potrzebujesz wsparcia, rozmowy, towarzyszą Ci dylematy wieku dojrzewania – to przyjdź do nas! Jesteśmy dla Ciebie! Nie podamy Ci gotowych rozwiązań, ale spróbujemy potowarzyszyć w niekiedy trudnej drodze.

0 +
Godzin przeprowadzonych zajęć
0
Wypisanych markerów
0
Spotkań wychowawczych
Stare powiedzenie mówi – „przez żołądek do serca”. Istotą naszych spotkań są rozmowy o kulturze jedzenia, o historii pisanej potrawami. Organizujemy prezentacje, które można zobaczyć na naszym profilu facebooka. Zajęcia sekcji kulinarnej to oferta dla młodzieży w każdym wieku – zarówno dla starszych jak i młodszych.
0
Drewnianych łyżek
0
Testów smaku
0
Potraw dobrych inaczej 😉

Sekcja gier i zabaw jest istotnym fundamentem do produktywnego spędzania czasu przez dzieci i młodzież. Takie działania rozwijają zdolności poznawcze (myślenie, pamięć, mowę, wyobraźnię, percepcję wzrokową, słuchową, uwagę) wszechstronnie wpływają na rozwój, integrują grupę. Ważne jest, aby dopasować gry i zabawy do upodobań i zdolności dzieci. Zawsze pamiętamy o tym, aby nauka poprzez zabawę była przede wszystkim przyjemna dla uczestnika. Naszym Klubowiczom serwujemy wachlarz możliwości, m. in. rozgrywki szachowe, warcaby, kalambury tematyczne, gry logiczne, strategiczne, gry symulacyjne, zabawy inscenizacyjne. Prócz standardowych gier i zabaw, staramy się wychodzić poza utarte schematy i korzystać z wyobraźni, która wzbogaca naszą kreatywność oraz pozwala przezwyciężyć bariery naszego logicznego umysłu.

0 +
Wyrzuconych oczek
0
Puzzli
0
Turniejów ping-ponga

Potrzeby kreatywnej młodzieży to wyzwanie! Jesteśmy gotowi sprostać zadaniu oferty „szytej na miarę”. Każdy z nas jest wyjątkowy! Każdy ma apetyt na inny kąsek barwy świata, pragnie dotknąć sennego marzenia i spełnić ambicje. Sekcja „Na życzenie” jest esencją pasji i dążeń naszych klubowiczów, to właśnie Oni kreują tę przestrzeń. W Wolnej Strefie idea nie ma barier, nie szuka celowości i nie wymaga uzasadnienia wyboru. Sekcja „Na życzenie” odpowiada na potrzeby najbardziej głodnych przygód młodych ludzi, to tu jest przestrzeń do rozwoju, której nie znajdą dla siebie nigdzie indziej.

Lubisz modelarstwo? Super! Interesuje Cię rzeźbiarstwo? Fantastycznie! Zgłoś swojemu wychowawcy Plan Sekcji na życzenie, zaproś do niej koleżanki i kolegów. Dbaj o dobrą komunikację w grupie i bawcie się dobrze!

0 +
Klubowiczów
0
Wychowawców
0 +
Uśmiechów