Klub Seniora Żeromskiego

ADRES

Kielce, ul. Żeromskiego 44

CZYNNE

Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00

TELEFON

721-377-893

E-MAIL

zeromskiego.senior@wolnastrefa.pl

Kilka słów o nas

Klub Seniora Wolna Strefa Żeromskiego, to miejsce spotkań stworzone, aby wzbogacić ofertę wolno-czasową dla osób starszych. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Największą popularnością cieszą się zajęcia sportowo-rekreacyjne, w tym: gimnastyka, aqua aerobik, nordic walking. Nasi podopieczni mogą rozwijać swoje pasje i zdolności w sekcji wokalno-muzycznej, artystyczno-plastycznej. Ponadto zapewniamy naukę języków obcych, kącik czytelniczy i filmowy. Dla Seniorów organizowane są wyjścia między innymi do: kina, teatru, filharmonii oraz wycieczki. Ideą naszego Klubu jest integracja, wymiana myśli i doświadczeń, ale przede wszystkim zapewnienie dobrego towarzystwa w pobliżu miejsca zamieszkania.
Do wspólnot, typu Kluby Seniora zachęcał Jan Paweł II słowami: „Na uwagę zasługują te wszystkie inicjatywy społeczne, dzięki którym ludzie starzy mogą nie tylko dbać o swoją kondycję fizyczną i intelektualną, ale rozwijać relacje z innymi oraz także stawać się przydatni, oddając innym swój czas, umiejętności i doświadczenie. Pozwala to zachować i pogłębić wartość życia”.

Nasze sekcje!

Kluby Seniora Wolna Strefa powstały w odpowiedzi na potrzeby osób powyżej 60. roku życia, które mieszkają w mieście Kielce i pragną spędzać swój czas w ciekawy i czynny sposób. Czas na emeryturze to najlepszy moment na realizację swoich pasji, na naukę obcych języków lub latynoskiego tańca!

Kluby Seniora Wolna Strefa cenią wysoką kulturę naszych Gości, Kadra terapeutów dba o dostosowanie oferty Klubów do życzeń Seniorów, tak aby oferta „szyta była na miarę” ich potrzeb.

Kadra

Jestem opiekunką medyczną, technikiem usług kosmetycznych, technikiem odzieżowym oraz terapeutką zajęciową. Od 16 lat pracuję jako instruktor terapii w Klubie Seniora. Zajmuję się zabiegami i poradnictwem kosmetycznym. Wolne chwile lubię spędzać na wędrowaniu po szlakach górskich. Uwielbiam jeździć na rowerze i podziwiać krajobraz. Bardzo lubię nowinki w świecie kosmetyków i sama jest ich testerem.

Ukończyłam studia na kierunku język rosyjski w biznesie, podążając za swoim powołaniem szkoliłam się z podstaw pedagogiki z elementami psychologii rozwoju dzieci i młodzieży. W poszukiwaniu możliwości realizacji trafiłam do Klubu Seniora, gdzie mogę być blisko ludzi, realizuję tu zajęcia sportowe, artystyczne oraz z alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Łączę pracę z macierzyństwem, mam trójkę fantastycznych dzieciaków – to one w pedagogice nauczyły mnie najwięcej. Dzięki nim moja cierpliwość nie ma granic. Uwielbiam górskie wędrówki, a tatrzańskie szczyty nie mają przede mną żadnych tajemnic. W wolnych chwilach lubię sięgnąć po dobrą lekturę, jestem fanką twórczości Adriana Bednarka. Moim celem jest przywrócenie książek do obiegu w tym cyfrowym świecie. Książki kształtują charakter i wyobraźnię.

Mimo łagodnej duszy, relaksuję się przy mocnych, metalowych brzmieniach i nie odpuszczam koncertów ulubionych zespołów.

Dariusz Znojek – ur. 1978. Jestem instruktorem w Klubach Seniora Wolna Strefa. Człowiek – orkiestra 😉 Z wykształcenia politolog i specjalista od funduszy unijnych. Ponadto, masażysta, instruktor rekreacji ruchowej, menadżer sportowy, przewodnik turystyki pieszej po Górach Świętokrzyskich, pasjonat wycieczek rowerowych. Jestem zapalonym tatromaniakiem i miłośnikiem fotografii o tematyce górskiej - wzorcowym entuzjastą aktywnego trybu życia. 

Jestem wykształconym przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie śpiewakiem operowym. Kariera na scenie, liczne koncerty estradowe stanowią najcenniejsze doświadczenie, którym dzielę się z Seniorami z Klubu Seniora Wolna Strefa podczas muzyczno-wokalnych warsztatów. Wszystko to, jak i moja kreatywność oraz jasna barwa głosu (tenor) popchnęły mnie do wstąpienia w szeregi kadry Klubów. Zachęcam seniorów do uczestnictwa w zajęciach i rozwoju swoich pasji.

Mam na imię Agnieszka, jestem fizjoterapeutką z 40-to letnim doświadczeniem zawodowym. W swojej pracy najbardziej lubię i cenię sobie kontakt z ludźmi. Największą satysfakcję w pracy sprawia mi pomoc ludziom i to, że mam realny wpływ na ich stan zdrowia i samopoczucie. Wdzięczność moich podopiecznych i zauważalna poprawa ich sprawności jest dla mnie największą nagrodą i wyróżnieniem.
Prywatnie największą wartością jest dla mnie moja rodzina, rodzice i dzieci. Jestem wielką fanką dobrej książki i filmu, szczególnie z gatunku dokumentalnego i kryminalnego.
Od zawsze fascynowały mnie podróże, poznawanie nowych kultur, ludzi i miejsc. Mam na swoim koncie ponad 15 krajów i wciąż myślę o kolejnych wyjazdach.

Kadra Klubu to my!

Anna Zimoląg

Opiekun\Instruktor

Monika Zagnańska-Rybus

Opiekun\Instruktor

Dariusz Znojek

Opiekun\Instruktor

Mirosław Starz

Opiekun\Instruktor

Agnieszka Śliwa

Opiekun\Instruktor

Galeria 🙂