Wolna Strefa Zagnańsk

ADRES

Zagnańsk, ul. Św. Jana Pawła II 14

CZYNNE

Poniedziałek - Piątek 13:00 - 19:00
W dni wolne od nauki szkolnej 10:00 - 16:00

TELEFON

885-910-015

E-MAIL

zagnansk@wolnastrefa.pl

Kilka słów o nas

Nasz Klub powstał w 2016 roku z inicjatywy Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie”. Naszym celem jest podniesienie kompetencji społecznych dzieci i młodzieży, zwiększenie ich szans edukacyjnych oraz podniesienie umiejętności opiekuńczo-wychowawczych ich rodziców i opiekunów. Klub jest placówką wsparcia dziennego zapewniającej w szczególności: prowadzenie zajęć profilaktycznych, pomoc w nauce, organizację czasu wolnego poprzez zajęcia ruchowe oraz organizację zajęć rozwijających zainteresowania (zapewnienie materiałów do prowadzenia zajęć) w formie aktywizującej, opiekę i bezpieczeństwo, pomoc w sytuacjach problemowych i kryzysowych, odziaływanie prorozwojowe – poszerzanie zainteresowań, przeciwdziałanie powstawaniu zachowań ryzykownych mających na celu wykluczenie społeczne, prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych z zakresu profilaktyki uzależnień i przemocy. Ponadto promowanie zdrowego trybu życia, integracja dzieci, animacja i zabawa, sport i rekreacja, dziecięce projekty społeczne, organizowanie wyjść w ramach zajęć animacyjnych, sportowych, kulturalnych.

Nasz Klub to przyjazne miejsce, gdzie dorastająca młodzież poznaje się wzajemnie, integruje oraz inspiruje, kierując się przy tym najważniejszymi wartościami w życiu tj. miłością, uczciwością, szczerością, prawdą, empatią, uprzejmością, pokorą i pięknem.

Nasze sekcje!

Każda klubowa sekcja utworzona została przez samych klubowiczów. To na Wasze życzenie my wychowawcy odpowiadamy ofertą placówek.

Każda chwila w Klubie jest Wasza, każde zajęcia są dla Was.

W klubach są jasne i klarowne zasady, każdy z Was ma te same prawa i takie same obowiązki. Tu nie ma lepszych, gorszych, szybszych, wolniejszych…

Tutaj wspieramy się wzajemnie, przyjaźnimy i szanujemy, a my wychowawcy staramy się dawać Wam godny przykład zachowań, wspierać w tych obszarach, które tego wymagają, wysłuchać wtedy, kiedy zechcecie do nas mówić…

Wychowawcy

Mam na imię Kasia. Z wykształcenia jestem nauczycielem i tłumaczem języka angielskiego. Uwielbiam prace z dziećmi i młodzieżą. W Klubie Wolna Strefa pełnie funkcję wychowawcy/instruktora i zajmuje się prowadzeniem sekcji artystycznej i radiowej.

Wolny czas poświęcam na realizację swoich największych pasji – muzykę i fotografię. Od 2 lat jestem wokalistką w zespole TELEFALA z Zegrza. Zdarza mi się czasem zagrać coś na gitarze.  Kocham fotografię, gdyż dzięki niej jesteśmy w stanie zatrzymać piękno otaczającego nas świata w obliczu jego ulotnej rzeczywistości. Jestem osobą kreatywną i pozytywnie nastawioną do życia. Pasjonują mnie również podróże, a najbardziej te ekstremalne, w których mogę doskonalić techniki survivalowe. Ciągła potrzeba nabywania nowych umiejętności sprawia, że na nudę nie mogę narzekać. 

Praca w Wolnej Strefie daje mi możliwość rozwijania i realizowania swoich pasji oraz zainteresowań, a co najważniejsze okazję do dzielenia się nimi z dziećmi i młodzieżą.

Mam na imię Agnieszka. Klub wolna Strefa znam już z młodzieńczych lat, ponieważ uczęszczałam do niego jako klubowicz. Obecnie pełnię funkcję wychowawcy w klubie. Ukończyłam studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i sądowa.

Sport towarzyszył mi od zawsze, trenowałam wiele sportów. Moją pasją są podróże małe i te duże. Nie lubię nudy. Uwielbiam zwierzęta i kontakt z przyrodą. W wolnej chwili fotografuję wszystko co mnie otacza. Największym moim zainteresowaniem i dziedziną z której łaknę wiedzy jest psychologia. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem i rozmowy o dużych i małych problemach. Lubię pomagać innym w trudnych chwilach, ponieważ wychodzę z założenia, że nie ma sytuacji bez wyjścia i ,że wszystko da się zrobić tylko w odpowiedni sposób. Frajdę sprawia mi układanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówek, sudoku jak również różnego rodzaju gry do czego też zachęcam innych.


Praca z dziećmi i młodzieżą daje mi możliwość rozwijania się w wielu sektorach.

Kadra Klubu to my!

Katarzyna Skwira

Kierownik Klubu

Agnieszka Gajewska

Wychowawca

Wychowawcy

Ukończyłam studia na kierunku język rosyjski w biznesie, podążając za swoim powołaniem szkoliłam się z podstaw pedagogiki z elementami psychologii rozwoju dzieci i młodzieży. W poszukiwaniu możliwości realizacji trafiłam do Wolnej Strefy, gdzie mogę być blisko młodych ludzi.

Łączę pracę z macierzyństwem, mam trójkę fantastycznych dzieciaków – to one w pedagogice nauczyły mnie najwięcej. Dzięki nim moja cierpliwość nie ma granic. Uwielbiam górskie wędrówki, a tatrzańskie szczyty nie mają przede mną żadnych tajemnic. W wolnych chwilach lubię sięgnąć po dobrą lekturę, jestem fanką twórczości Adriana Bednarka. Moim celem jest przywrócenie książek do obiegu w tym cyfrowym świecie. Książki kształtują charakter i wyobraźnię.

Mimo łagodnej duszy, relaksuję się przy mocnych, metalowych brzmieniach i nie odpuszczam koncertów ulubionych zespołów.

Nazywam się Ewa Szcześniak. Jestem pedagogiem arteterapeutą, posiadam również dyplom ukończenia Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie. Główny zakres moich zainteresowań to aktorstwo i wszystko, co z nim związane. Do kadry Wolnej Strefy należę od niedawna. W zagnańskim klubie realizuję zajęcia artystyczne, ruchowe oraz oczywiście teatralne.

Z natury jestem optymistką, co w tych trudnych - również dla młodzieży - czasach jest bardzo potrzebne. Niestrudzenie zarażam dzieciaki i młodzież moim „teatralnym konikiem”. Uważam, że w każdym człowieku drzemie talent, który czeka na odkrycie. Zajęcia artystyczne, prócz funkcji rozwojowej, są potrzebne aby wyrażać emocje w bezpiecznej przestrzeni. Słowa „nie umiem”, „nie dam rady” tworzą blokadę, którą staram się w swojej pracy burzyć i pokazywać, że da się absolutnie wszystko.
Każdy problem jest ważny.
Każdy zasługuje na wsparcie.
Każdy jest wyjątkowy.

Kadra Klubu to my!

Monika Zagnańska-Rybus

Kierownik Klubu

Ewa Szcześniak

Wychowawca

Zapraszamy!

Skip to content