Wolna Strefa Żeromskiego

ADRES

Kielce, ul. Żeromskiego 44

CZYNNE

Poniedziałek - Piątek 13:00 - 19:00
W dni wolne od nauki szkolnej 10:00 - 16:00

TELEFON

730-735-535

E-MAIL

zeromskiego@wolnastrefa.pl

Kilka słów o nas

Klub rozpoczął swoją działalność 17 marca 2016 roku i jest kontynuacją działającego Klubu „Wolna Strefa” mieszczącego się niegdyś przy ulicy Krakowskiej. Placówka jest przewidziana i zorganizowana do prowadzenia zajęć dla 35 dzieci i młodzieży w wieku od 6  19 lat. Wyróżnia się prężnie działającą sekcja sportową. W Klubie realizujemy również zajęcia dla miłośników czytelnictwa poprzez spotkania przy wybranej książce w naszej nowej biblioteczce.

W zajęciach klubowych bierze udział młodzież przede wszystkim z Kielc, ale także z okolicznych miejscowości. Do Klubu uczęszczają dzieci i młodzież z ul. Żeromskiego, Prostej, Wojska Polskiego, Krakowskiej, Chęcińskiej, Seminaryjskiej, ale również z innych osiedli Kielc.

To przestrzeń dla młodych ludzi, w której mogą rozwijać się i kształtować wyższe wartości. W klubie działają sekcje, które umożliwiają młodym ludziom rozwijanie swoich pasji, talentów. W naszym klubie funkcjonują sekcje:

  1. Plastyczna – pozwalająca rozwijać kreatywność i zacięcie artystyczne młodych ludzi
  2. Muzyczna – pozwalająca poszerzać muzyczne horyzonty
  3. Radiowa – pozwalająca rozwijać przestrzeń dziennikarską
  4. Teatralna – pozwalająca rozwijać zmysł aktorski, reżyserski
  5. Kulinarna – daje gotowe rozwiązania co, jak i kiedy zjeść żeby czuć się dobrze
  6. Sportowa – wzmacnia potrzebę zdrowej rywalizacji i aktywności fizycznej
  7. Edukacyjno-kompensacyjna – zaspokaja potrzebę wiedzy i kompensuje braki
  8. Warsztaty profilaktyczne – stwarzają przestrzeń do samorozwoju, akceptacji i tolerancji

Poprzez działania edukacyjno-wychowawcze staramy się rozwijać zdolności młodzieży i dzieci, wskazujemy wzorce pozytywnego spędzania wolnego czasu. Praca z dziećmi i młodzieżą skupia się na pomocy w nauce oraz poznawaniu i rozwijaniu pasji młodych ludzi.

Poza standardowymi zasadami działalności Klub charakteryzuje się współpracą z różnymi instytucjami takimi jak; Uniwersytet Jana Kochanowskiego czy Regionalne Centrum Wolontariatu.

W klubie staramy się stworzyć rodzinną atmosferę sprzyjającą pozytywnemu wychowaniu i rozwojowi.

Kreatywny zespół wychowawców czeka!

Nasze sekcje!

Każda klubowa sekcja utworzona została przez samych klubowiczów. To na Wasze życzenie my wychowawcy odpowiadamy ofertą placówek.

Każda chwila w Klubie jest Wasza, każde zajęcia są dla Was.

W klubach są jasne i klarowne zasady, każdy z Was ma te same prawa i takie same obowiązki. Tu nie ma lepszych, gorszych, szybszych, wolniejszych…

Tutaj wspieramy się wzajemnie, przyjaźnimy i szanujemy, a my wychowawcy staramy się dawać Wam godny przykład zachowań, wspierać w tych obszarach, które tego wymagają, wysłuchać wtedy, kiedy zechcecie do nas mówić…

Wychowawcy

Swoją przygodę z Wolną Strefą rozpoczęłam w klubie na Stoku, następnie w WS JNJ, a obecnie jestem wychowawcą-profilaktykiem w klubie Wolna Strefa przy ulicy Żeromskiego, gdzie pełnię funkcję kierownika. Jestem absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku pedagogika ze specjalizacją resocjalizacja i profilaktyka społeczna. Swoje wykształcenie uzupełniam licznymi kursami.

Moją największą pasją są podróże, zwiedziłam kawałek świata. Udzielam się charytatywnie, zwłaszcza na rzecz ochrony zwierząt. Od wielu lat jestem weganką. Uwielbiam czytać kryminały zwłaszcza Agathę Christie, książki naukowe z zakresu psychologii oraz odrobinę fantastyki Andrzeja Pilipiuka. Mam szaloną i wyjątkową kotkę - Frankę, która podróżuje ze mną w różowym plecaku.

W wolnym czasie wsiadam w pociąg lub samolot i lecę tam, gdzie mnie jeszcze nie było. Najbardziej odpoczywam w górach, zwłaszcza w Bieszczadach. Uwielbiam festiwale muzyczne oraz filmowe.

Największą satysfakcję sprawia mi, kiedy widzę jak moi klubowicze spełniają swoje marzenia, a ja mogę im w tym choć odrobinę pomagać.

Jestem Absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku Psychoprofilaktyka zaburzeń i wspomaganie rozwoju oraz absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Profilaktyka Społeczna i resocjalizacja.
W klubie Wolna Strefa Żeromskiego pracuję jako wychowawca-profilaktyk od listopada 2021 roku. W pracy z młodzieżą cenię sobie szczerość i tworzenie przestrzeni do rozwoju. Praca pozwala mi spełniać się zawodowo, każdego dnia uczyć się czegoś nowego i rozwijać swoje pasje.
Lubię robić zdjęcia, szczególne miejsce w moim sercu zajmuje fotografia przyrody. Każdą wolną chwilę spędzam w plenerze. Nie znoszę nudy i ciągle stawiam sobie nowe cele. Mam wspaniałego psa i kota. Dużo czasu poświęcam pomaganiu zwierzętom. Interesuję się kryminalistyką, literaturą kryminalną i Polska poezją XX wieku. Mam słabość do mocnej kawy i szalonych kubków!

Kadra Klubu to my!

Katarzyna Boraczek-Pacholec

Kierownik Klubu

Patrycja Chlewicka

Wychowawca

Zapraszamy!

Skip to content